Pohyb je uzdravení

„Nehybnost je nemoc, pohyb je uzdravení. Jste zrozeni k pohybu. Zastavíte-li svůj pohyb životem, dostanete se do pasti a na situace dospělého věku budete reagovat dětskými nemocemi. Uvedete-li své tělo do pohybu, změníte se.

Dovolíte-li svému srdci pohnout se a otevřít riziku a dobrodružství pocitů, necháte-li je tlouci až k naplnění, změníte se. 

Osvobodíte-li mysl tak, abyste naplnili své životní etapy, získali jejich zkušenosti a splnili jejich úkoly, změníte se.

Probudíte-li svou duši, zapojíte-li ji do hry své charakteristické postavy, změníte se. Ovládněte je a budete svobodně být, cítit, myslet a jednat ve své neopakovatelné jedinečnosti.

Duch, který je v pohybu, léčí, rozpíná se, točí se po spirále ven i dovnitř a vede nás všemi úrovněni vědomí. Otevřete se duchu a změníte se.

Pohyb je mým nástrojem a mou metaforou. Vím, že jestliže dovolím své vlně energie, aby dokončila svůj běh, ustoupí nové vlně a ta zas další a další. A po pravdě, to je vše, co opravdu vím. Jízdou na těchto vlnách se podílím na kosmickém tanci lásky, který, jak řekl Dante, „hýbe Sluncem a ostatními hvězdami.“

Gabrielle Roth, Mapy extáze, 1. vyd., nakl. Radost, 1993

Komentáře